07 Сер, 2017

Як мотивувати співробітників

Основні умови для того, щоб утримувати співробітників, повинні виконуватися апріорі: це конкурентоспроможна заробітна плата, можливості кар'єрного зростання і професійного розвитку. Однак, як показує практика безлічі компаній, цього зовсім недостатньо, щоб «індекс прокрутки дверей» (плинність кадрів), наближався до нуля.

 

Як утримати найталановитіших і потрібних? Адже йдуть якраз саме такі. Ми перерахуємо кілька інструментів нематеріальної мотивації. Можливо, ви знайдете для себе щось корисне і нове і захочете впровадити в своїй організації.

Отже, дії по відношенню до співробітника, які покликані морально стимулювати.

 

Визнавати заслуги офіційно і публічно. Наприклад, на нараді при колегах або висловити подяку поштою, попередньо вставивши в копію всіх учасників проекту. Премії, бізнес подарунки і сувеніри за стаж роботи також відносяться до категорії визнання заслуг.

 

Організовувати корпоративні заходи. Причому, брендування відіграє в цьому питанні не останню роль. Футболки, кепки і інша сувенірна продукція з брендом вашої компанії створять відчуття причетності і зміцнять корпоративний дух.

 

Забезпечувати окремими привілеями, коли буде досягнутий значуще статусне положення в організації. Мається на увазі, надання корпоративного мобільного зв'язку, можливо, особистого автомобіля.

 

Пропонувати зручний графік роботи. Це може бути можливість вибрати час для обіду, спроектувати початок робочого дня на годину пізніше або раніше і закінчення робочого дня відповідно. Деяким зручніше приходити на годину раніше, але і йти на годину раніше - таким чином, можна уникнути пробок.

 

Ставити завдання конкретно і чітко. Ніщо не демотивує більше, ніж нерозуміння того, що від тебе хочуть. В тому числі, повинні бути вказані терміни здачі роботи і відповідальна людина, до якої можна звернутися з питаннями.

 

Такі нематеріальні види мотивації повинні стимулювати співробітників до ефективної роботи і націлювати на високі результати. У цьому питанні не існує дрібниць, часом вчасно висловлене схвалення або бізнес сувенір можуть значно вплинути на рішення залишитися в компанії. Успішний бізнес - це внесок у відносини - пам'ятайте про це і стежте за здоровою атмосферою в вашому колективі.